Logické Úlohy

Nachádzaš sa v miestnosti s 3 vypínačmi. Vo vedľajšej miestnosti sú 3 žiarovky, každý vypínač patrí k nejakej žiarovke. Z jednej miestnosti do druhej nevidno.
Ako zistíš, ktorý vypínač patrí ku ktorej žiarovke, ak do miestnosti so žiarovkami smieš vstúpiť iba raz?
Riešenie a viac podobných úloh

Hlavolamy a Chytáky

Pozerám sa na niekoho fotografiu. Uhádnite, kto je na nej odfotený, ak nemám žiadnych súrodencov a otec toho muža na fotografii je syn môjho otca.
Riešenie a viac podobných chytákov

Výroková Logika

Pred vami sú 2 dvere. Jedny dvere vedú na popravisko a druhé na slobodu (nedajú sa rozpoznať) a iba strážcovia dverí vedia, ktoré kam vedú. Jeden zo strážcov vždy klame a druhý hovorí vždy pravdu a nevedno samozrejme kto z nich klame. Môžete položiť iba jednu otázku iba jednému strážcovi.
Akou otázkou si možno v tomto prípade zachrániť život?
Riešenie a viac podobných úloh

Einsteinove Logické Hádanky

Stretol sa raz človek s medveďom. Okolo bola pustatina, nablízku nebol iný človek ani iný medveď. Obaja sa poriadne zľakli a začali utekať. Človek utekal smerom k severu, medveď smerom k západu. Človek sa zastavil, zamieril presne smerom na juh a medveďa zastrelil.
Akej farby bol medveď?
Riešenie a viac podobných hádanok

Prelievanie, Váženie a Meranie

Máme 5 a 3 litrovú nádobu a neobmedzené množstvo vody.
Ako pomocou týchto nádob zmeriame presne 4 litre?
Riešenie a viac podobných úloh

Prevozy Cez Rieku

lod Roľník sa vracia z trhu, kde kúpil kozu, mladého vlka a kapustu. Na ceste domov sa musí preplaviť cez rieku. Jeho loďka je malá, a preto môže na ňu so sebou vziať iba jednu z troch vecí. Na brehu nemôžu zostať koza a kapusta (pretože by ju koza zjedla), ani koza s vlkom (pretože by ho koza pokúsala :-) .
Ako dostane všetko na druhý breh (bez ujmy)?
Riešenie a viac podobných úloh

Obrázkové Hlavolamy

Do každého riadku aj do každého stĺpca tabuľky (biele polia) umiestnite písmená A, B, C a D, a to tak, aby sa každé z týchto písmen v každom riadku aj stĺpci vyskytovalo len raz. Písmená na obvode označujú najbližšie písmeno v danom stĺpci alebo v danom riadku (napr. ak je na okraji riadku vpravo uvedené písmeno C, tak prvé písmeno sprava bude C, aj keď nemusí byť umiestnené na prvej pozícii sprava).
Ak na okraji nie je umiestnené žiadne písmeno, neznamená to, že prvé políčko je voľné, ale znamená to, že prvé písmeno môže byť ktorékoľvek z A, B, C, alebo D. Každé z písmen sa v tabuľke nachádza len 6-krát (do počtu sa nezapočítavajú písmená na okraji tabuľky).
pismena
Riešenie a viac podobných úloh

Odporúčam začať logickými úlohami >>

Páčia sa vám tieto hlavolamy a chcete ich odporučiť známym?
Je to jednoduché - stačí kliknúť na nasledovné Google "+1" a Facebook "Like" tlačidlá.

TOPlist