Tu nájdeš moje obľúbené IQ testy a logické hry, ktoré si môžeš stiahnuť vo formáte zip. Ponúkajú iba približnú hodnotu IQ, keďže tú skutočnú hodnotu sa dozvieš iba pri oficiálnych testoch s psychológom.


IQ Testy

MENSA IQ test 1

MENSA IQ test 1 (42 KB) - 12 grafických úloh bez číselného vyhodnotenia naznačí, či máte na to byť v tejto organizácii.
mensa12 - obrázok

MENSA IQ test 2

MENSA IQ test 2 (42 KB) - 33 klasických úloh (sekvencie obrázkov a písmen) s pomerne presným vyhodnotením IQ od 90 do 174.
mensa33 - obrázok

MENSA IQ test 1

Test IQ (83 KB) - tento test bol po prvýkrát použitý v 2. svetovej vojne pri nástupe do armády. Obsahuje 60 grafických úloh na 45 minút. Nevyžaduje odborné znalosti.
testiq - obrázok

Český IQ test

Český IQ test (32 KB) - 80 otázok na 40 minút. Významy slov, analógie, príslovia, číselné sekvencie, slovné matematické úlohy atď.
80na40 - obrázok

Flash IQ test 1

IQ test 1 (243 KB) - tento test má dva ciele: predvádza schopnosti technológie Macromedia Flash a ohodnocuje mentálne schopnosti (berte s rezervou). Obsahuje 27 statických a animovaných grafických úloh zameraných na logické sekvencie, analógie, pamäť, pochopenie súvislostí atď.
iqtest1 - obrázok

Flash IQ test 2

IQ test 2 (248 KB) - táto druhá časť obsahuje takisto 27 otázok s vačším dôrazom na animácie, ťažšie zapamätanie, kryptoanalytické a logistické úlohy.
iqtest2 - obrázok

Test Osobnosti

Test osobnosti (24 KB) - test od pána Eysencka obsahuje 57 A/N otázok. Môžete jednoducho zistiť, či ste flegmatik, cholerik, sangvinik alebo melancholik (taktiež introvert, extrovert, labilný, stabilný a bližšie).
temperament - obrázokLogické Hry

Soukoban

Soukoban (144 KB) patrí medzi klasické logické hry (jap. soukoban = správca skladiska). Cieľom je potlačiť kocky do určených destinácií v komplikovanom sklade (100 puzzles).
soukoban - enlarge picture

PocoMan

PocoMan (1045 KB) a Soukoban sú podobné logické hry, táto má však trocha komplikovanejšie prostredie (50 mazes).
PocoMan - enlarge picture

Triogical

Triogical (4156 KB) je freeware logická hra podobná ako Soukoban. Cieľom je zozbierať všetky klondajky pomocou 3 robotov - pusher, grabber a zapper (99 maps).
Triogical - enlarge picture

Atomic

Atomic (198 KB) - cieľom je vytvoriť molekulu pohybovaním jednotlivými atómami v bludisku. A to všetko v časovom limite s rastúcou obtiažnosťou.
atomic - enlarge picture

Oslik

Oslik (113 KB) - dostaňte žltý štvorec von cez spodný biely okraj.
oslik - enlarge picture

Odporúčam pokračovať s ďalšími logickými úlohami >>

Páčia sa vám tieto hlavolamy a chcete ich odporučiť známym?
Je to jednoduché - stačí kliknúť na nasledovné Google "+1" a Facebook "Like" tlačidlá.

TOPlist